Победничке Дипломе - Winners Diplomas (bellow) :
Добитник Велике Награде "Златни Рис - Српске" за 2015. ( Grand Prix "Golden Lynx of Serbska" for 2015 ) - је Авнер Ајзенберг, Сједињене Државе (Avner Eisenberg, USA) ( Фото Испод - Photo Bellow ) :
Добитник ( Друге ) Награде ( и Победник у Категорији НЕ-Говорног Театра ) "Најбољи Покрет" је: Јеревански Државни Пантомима Театар, Јереван, Армениа ( Фото Испод ) :
ДОБИТНИК ( ДРУГЕ ) НАГРАДЕ, ( и Победник У КАТЕГОРИЈИ ГОВОРНОГ ТЕАТРА ) "НАЈБОЉИ Утисак" ЈЕ: Мирослав Ђорђевић, Србија ( ФОТО ИСПОД ) :
Добитници Дипломе - "Посебна Захвалност" :
Кирил Косов, Санкт Петерсбург, Русија (Фото Испод)
Волфганг Нојехаусен НЕМО, Њемачка (ФОТО ИСПОД)
Tantehorse - Physical Mime Theater, Prague, CZECH Republic
Одлуку о Награђенима донео жири у саставу (Фото испод) : Сандра Љубојевић - Председник (у средини), & ЧЛАНОВИ: Миладин Берић (десно) и Горан Кљајић (лево, маше)
Чланак "Независне новине", Бања Лука, понедељак 2. март 2015.
ЧЛАНАК "Пресс", БАЊА ЛУКА, ПОНЕДЕЉАК 2. МАРТ 2015.
II MEĐUNARODNI MULTIMEDIJALNI DRAMSKI I FILMSKI FESTIVAL DRAMSKIH OSTVARENJA “Zlatni Ris – SerBske”
PROGRAM FESTIVALA
PRVO VEČE
PETAK, 27. februar (poČetak: 19 časova)
OTVARANJE FESTIVALA – Uvodni govor
Prvi dio:
(ime izvođača, država, forma, ime predstave/treilera/filma, trajanje)
- Dušan Varničić, Srbija (Stand Up komedija, 15 min) – takmičarski
- Miroslav Đorđević, Srbija (Stand Up komedija, ”Odliv mozgova ’90-tih”, 15 min) – takmičarski
– Siro Lopez, Spain (Mime, Clown, Pantomime, “Pantomima del Juego de los Aplausos”, 1:14 min) – takmičarski
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown, “Avner the Eccentric’s napkin eating number”, 5:09 min) – takmičarski
- Mime Fest - Prague (Tanterhorse: physical mime theatre), Czeck Republic (Mime, “Pierot”, 3:05 min) – takmičarski
- Moinul Haque, India (Mime, “Moinul in Buffet”, 12:21 min) – takmičarski
- Vojtech Svoboda, Czeck Republic (Mime, „David and Goliath“, 6:31 min) - takmičarski
- Manolo Carambolas, Spain (Mime, TV nastup, 2:49 min) – takmičarski
- Radim Vizvary (Tanterhorse: physical mime theatre), Czech Republic (Mime, Physical theatre, “Uter que”, 1:34 min) – takmičarski
(prvi dio - trajanje oko: 62 minuta)
PAUZA (7 minuta)
Drugi dio:
- Nemo’s Clownschool for Life, Mpumalanga, South Africa (Mime, “Soccer Parody”, 10:41 min) – takmičarski
- Siro Lopez, Spain (Mime, Clown, “Extract”, 3:01 min) – takmičarski
- Yerevan State Pantomima Theatre, Armenia (Pantomima, “English alphabet – dadasyan”, 3:53 min) – takmičarski
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown, “Avner the Eccentric in Exceptions to Gravity”, 4:35 min) – takmičarski
- MIMESIS (Mime: Demet Herve), France (Mime, “La Terre”, 9:26 min) – takmičarski
- Wolfgang Neuhausen NEMO, Germany & Yasar Euyuboglu, Turkey (“Ankara ETHOS Festival 2014” /Performance Nemo and Yasar/, 17:12 min) – takmičarski
- Ondrej Holba, Czeck Republic (Mime, “Piece of Glass”, 20:02 min) – takmičarski
(drugi dio - trajanje oko: 68 minuta)
PAUZA (7 minuta)
Treći dio:
- Kirill Kosov (Theatre pantomime “So-Tvorenie”, Saint-Petersburg), Russia (Pantomime, “Watch the lamb/Smatrite na Agnca”, 7:40 min) - takmičarski
- Wolfgang Neuhausen NEMO, Germany (Mime, Pantomime, “NEMO – Reise in die Welt der Pantomime”, 7:26 min) – takmičarski
- Suman Mukherjee, India (Mime, “Evolution”, 14:15 min) – takmičarski
- Yves Lebreton, Italy (Mime, “Corporeal Mime 1 – Yves Lebreton – part 1”, 33:19 min), takmičarski
(treći dio - trajanje oko: 62 minuta)
***
DRUGO VEČE
SUBOTA, 28. februar (početak: 19 časova)
Uvodni Pozdrav Voditelja
Prvi dio:
(ime izvođača, država, forma, ime predstave/trailera/filma, trajanje)
- Filip Ugrenović, Srbija (Stand Up komedija: ”Filipike”, 25 min) – takmičarski
- Miodrag Stošić, Srbija (Stand Up komedija: “Prvi Alchajmer zaborava nema”, 25 min) – takmičarski
(prvi dio - trajanje oko: 50 minuta)
PAUZA (7 minuta)
Drugi dio:
- Siro Lopez, Spain (Mime, Clown, Pantomime, “Pantomima Discoteca”, 1:03 min) – takmičarski
- Paolo Avateneo, Italy (Mime-dječija, “Knezha dietsky 2014”, extract, 5:33 min) – takmičarski
- Wolfgang Neuhausen NEMO, Germany (Mime, “NEMO – Take my hand”, 3:04 min) – takmičarski
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown, “Avner the Eccentric hat manipulation”, 2:39 min) – takmičarski
- MIMESIS (Mime: Demet Herve), France (Pantomime, Mime, “Pantomime marine”, 8:42 min) – takmičarski
- Siro Lopez, Spain (Mime, Clown, “Danza Metanoia”, 4:28 min) – takmičarski
- Kirill Kosov, Russia (Pantomime, “Ballon”, 2:39 min) – takmičarski
- Wolfgang Neuhausen NEMO, Germany (Mime, “NEMO – Die Einladung”, 6:19 min) – takmičarski
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown, “Avner the Eccentric’s slack rope number”, 8:02 min) – takmičarski
- Jose Navarro, UK/Peru (Mime, “Animalia – Sea World – Mundo Marino”, 14:27 min) – takmičarski
(drugi dio - trajanje oko: 56 minuta)
PAUZA (7 minuta)
Treći dio:
- Moinul Haque, India (Mime, “Boxing champion Moinul”, 14:43 min) – takmičarski
- Suman Mukherjee, India (Mime, “Bird & Hunter”, 5:38 min) – takmičarski
- Yves Lebreton, Italy (Mime, “Corporeal Mime 2 – Yves Lebreton – part 2”, 24:13 min), takmičarski
- Yves Lebreton, Italy (Mime, Exil – “Sinking of the Titanic”, extract, 20:31 min) – takmičarski
(treći dio - trajanje oko: 64 minuta)
ŽIRI PAUZA
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown,”The Flying Karamazov Brothers – The Comedy of Errors”, 9:53 min) – NE-takmičarski
- Zuk&Silhouette, France (Mime, Illusion, “Automate – Illusioniste”, 8:51 min) – NE-takmičarski
- KATAKLO – Athletic Dance Theatre, Italy (Kataklo: ”Extract”, 1:09 min) – NE-takmičarski
- Zuk&Silhuette, France (Mime, Illusion, “Crazy Cops Act”, 6:23 min) – NE-takmičarski
(trajanje oko: 26 minuta)
SAOPŠTAVANJE ODLUKE ŽIRIJA
ZATVARANJE FESTIVALA – Završna reč
Laku noć !
PROGRAM FESTIVALA
PRVO VEČE
PETAK, 27. februar (poČetak: 19 časova)
OTVARANJE FESTIVALA – Uvodni govor
Prvi dio:
(ime izvođača, država, forma, ime predstave/treilera/filma, trajanje)
- Dušan Varničić, Srbija (Stand Up komedija, 15 min) – takmičarski
- Miroslav Đorđević, Srbija (Stand Up komedija, ”Odliv mozgova ’90-tih”, 15 min) – takmičarski
– Siro Lopez, Spain (Mime, Clown, Pantomime, “Pantomima del Juego de los Aplausos”, 1:14 min) – takmičarski
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown, “Avner the Eccentric’s napkin eating number”, 5:09 min) – takmičarski
- Mime Fest - Prague (Tanterhorse: physical mime theatre), Czeck Republic (Mime, “Pierot”, 3:05 min) – takmičarski
- Moinul Haque, India (Mime, “Moinul in Buffet”, 12:21 min) – takmičarski
- Vojtech Svoboda, Czeck Republic (Mime, „David and Goliath“, 6:31 min) - takmičarski
- Manolo Carambolas, Spain (Mime, TV nastup, 2:49 min) – takmičarski
- Radim Vizvary (Tanterhorse: physical mime theatre), Czech Republic (Mime, Physical theatre, “Uter que”, 1:34 min) – takmičarski
(prvi dio - trajanje oko: 62 minuta)
PAUZA (7 minuta)
Drugi dio:
- Nemo’s Clownschool for Life, Mpumalanga, South Africa (Mime, “Soccer Parody”, 10:41 min) – takmičarski
- Siro Lopez, Spain (Mime, Clown, “Extract”, 3:01 min) – takmičarski
- Yerevan State Pantomima Theatre, Armenia (Pantomima, “English alphabet – dadasyan”, 3:53 min) – takmičarski
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown, “Avner the Eccentric in Exceptions to Gravity”, 4:35 min) – takmičarski
- MIMESIS (Mime: Demet Herve), France (Mime, “La Terre”, 9:26 min) – takmičarski
- Wolfgang Neuhausen NEMO, Germany & Yasar Euyuboglu, Turkey (“Ankara ETHOS Festival 2014” /Performance Nemo and Yasar/, 17:12 min) – takmičarski
- Ondrej Holba, Czeck Republic (Mime, “Piece of Glass”, 20:02 min) – takmičarski
(drugi dio - trajanje oko: 68 minuta)
PAUZA (7 minuta)
Treći dio:
- Kirill Kosov (Theatre pantomime “So-Tvorenie”, Saint-Petersburg), Russia (Pantomime, “Watch the lamb/Smatrite na Agnca”, 7:40 min) - takmičarski
- Wolfgang Neuhausen NEMO, Germany (Mime, Pantomime, “NEMO – Reise in die Welt der Pantomime”, 7:26 min) – takmičarski
- Suman Mukherjee, India (Mime, “Evolution”, 14:15 min) – takmičarski
- Yves Lebreton, Italy (Mime, “Corporeal Mime 1 – Yves Lebreton – part 1”, 33:19 min), takmičarski
(treći dio - trajanje oko: 62 minuta)
***
DRUGO VEČE
SUBOTA, 28. februar (početak: 19 časova)
Uvodni Pozdrav Voditelja
Prvi dio:
(ime izvođača, država, forma, ime predstave/trailera/filma, trajanje)
- Filip Ugrenović, Srbija (Stand Up komedija: ”Filipike”, 25 min) – takmičarski
- Miodrag Stošić, Srbija (Stand Up komedija: “Prvi Alchajmer zaborava nema”, 25 min) – takmičarski
(prvi dio - trajanje oko: 50 minuta)
PAUZA (7 minuta)
Drugi dio:
- Siro Lopez, Spain (Mime, Clown, Pantomime, “Pantomima Discoteca”, 1:03 min) – takmičarski
- Paolo Avateneo, Italy (Mime-dječija, “Knezha dietsky 2014”, extract, 5:33 min) – takmičarski
- Wolfgang Neuhausen NEMO, Germany (Mime, “NEMO – Take my hand”, 3:04 min) – takmičarski
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown, “Avner the Eccentric hat manipulation”, 2:39 min) – takmičarski
- MIMESIS (Mime: Demet Herve), France (Pantomime, Mime, “Pantomime marine”, 8:42 min) – takmičarski
- Siro Lopez, Spain (Mime, Clown, “Danza Metanoia”, 4:28 min) – takmičarski
- Kirill Kosov, Russia (Pantomime, “Ballon”, 2:39 min) – takmičarski
- Wolfgang Neuhausen NEMO, Germany (Mime, “NEMO – Die Einladung”, 6:19 min) – takmičarski
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown, “Avner the Eccentric’s slack rope number”, 8:02 min) – takmičarski
- Jose Navarro, UK/Peru (Mime, “Animalia – Sea World – Mundo Marino”, 14:27 min) – takmičarski
(drugi dio - trajanje oko: 56 minuta)
PAUZA (7 minuta)
Treći dio:
- Moinul Haque, India (Mime, “Boxing champion Moinul”, 14:43 min) – takmičarski
- Suman Mukherjee, India (Mime, “Bird & Hunter”, 5:38 min) – takmičarski
- Yves Lebreton, Italy (Mime, “Corporeal Mime 2 – Yves Lebreton – part 2”, 24:13 min), takmičarski
- Yves Lebreton, Italy (Mime, Exil – “Sinking of the Titanic”, extract, 20:31 min) – takmičarski
(treći dio - trajanje oko: 64 minuta)
ŽIRI PAUZA
- Avner Eisenberg, USA (Mime, Clown,”The Flying Karamazov Brothers – The Comedy of Errors”, 9:53 min) – NE-takmičarski
- Zuk&Silhouette, France (Mime, Illusion, “Automate – Illusioniste”, 8:51 min) – NE-takmičarski
- KATAKLO – Athletic Dance Theatre, Italy (Kataklo: ”Extract”, 1:09 min) – NE-takmičarski
- Zuk&Silhuette, France (Mime, Illusion, “Crazy Cops Act”, 6:23 min) – NE-takmičarski
(trajanje oko: 26 minuta)
SAOPŠTAVANJE ODLUKE ŽIRIJA
ZATVARANJE FESTIVALA – Završna reč
Laku noć !